Diş Tedavileri Zirkonyum,Emax,İmplant ,Lamine

Diş Tedavileri Zirkonyum,Emax,İmplant ,Lamine

Diş hekimliği alanı son yıllarda ağız ve diş sağlığı konusunda devrim sayılabilecek gelişmelere imza atmıştır. Teknolojinin ilerlemesi ile paralel olarak gelişen diş hekimliği ve özellikle estetik diş hekimliği alanı önceki yıllarla mukayese edildiğinde on derece ileri düzeydedir. Özellikle tedavi konusunda geçmişteki birçok tedaviye alternatif oluşturacak nitelikte tedaviler, teknolojik radyolojik gelişmeler gibi diş hekimliği alanında çığır açmıştır. Kaplama veya protez diş tedavilerinde kullanılan ölçü aparatları, ömürlük protezler, lazer cihazının ağız ve diş sağlığı konusunda kullanılması diş sorunlarını büyük ölçüde çözmüş durumdadır.

Diş tedavi teknikleri

Diş Tedavilerinde Kullanılan Teknikler

Diş tedavileri özellikle son yıllarda zirkonyum diş,  emax diş,  lamine diş ve implant tedavilerini geliştirerek farklı tekniklerle kurulum gerçekleştirmektedir. Diş yapımında 4 farklı teknik kullanılır. Bunlar;

  • Zirkonyum diş tedavisi
  • Emax diş tedavisi
  • Lamine diş tedavisi
  • İmplant diş tedavisi

Zirkonyum Diş Tedavisi

Diş kurulumları günümüzde farklı teknikler kullanılarak yapılır. Bunlar her biri birbirinden farklı uygulanır. Zirkonyum kaplamalar da hem ömürlük tedavi hem de estetik açıdan hastanın beklentilerini karşılayan ve son yıllarda en fazla tercih edilen diş kaplama tedavilerinden biridir. Zirkonyum madde olarak son derece sağlam, güvenilir ve uzun ömürlü bir tedavi sağlar. Sıklıkla kullanılan zirkonyum diş kaplama tedavileri beraberinde oldukça olumlu geri dönüşler sağlar. Kendini önceki yıllara göre çok daha fazla geliştiren diş hekimliği alanı günümüzde sağlam olan dişlerin yapısına dokunmadan dişin sürekliliğini sağlamayı gerçekleştirir. Zirkonyum tedavisi Bu tedavilerden sadece biridir.

Emax Diş Tedavisi

Emax diş tedavisi veya emax kaplama diğer diş tedavilerinden daha farklı yapılan uygulamalardır. Emax diş tedavisinde daha çok estetik kaygılar giderilir ve bu nedenle ön dişlerde uygulanması tercih edilir. Emax dişte metal bulunmaz. Bu nedenle son derece saydam, ışık geçirgenliği yoğun bir özelliğe sahiptir. Bunun yanı sıra doğal diş görüntüsü veren tedavilerden biridir. Emax diş tedavisi ön dişlerin bozuk görüntüsünü tedavi etme bakımından son derece başarılıdır. Ayrıca aynı zamanda iyi bir ağız içi bakım ve hijyeni uygulanması durumunda uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılan tedavilerden biridir.

İmplant Diş Tedavisi

İmplant tedavi daha uzun süreli çene cerrahisi alanını da içine alan ömürlük tedavilerden biridir. Teknolojik gelişmeler implant tedavisini de diş hekimliği alanına katmış uzun ömürlü kullanım sağlayan diş kurulum tekniğidir. İmplant tedavisinde olması gereken temel koşul çene yoğunluğunun implant tedavisine cevap vermesidir.

İmplant diş tedavisi

Çene yoğunluğunun yeterli olması durumunda metal vidalar yerleştirilerek gerçekleşir. Dişlerin yerleştirilmesi aynı zamanda estetik kaygıları da gidererek yapılır. Doğal dişleri aratmayacak hatta ondan daha sağlam bir tedavidir.

Lamine Diş Tedavisi

Lamine diş tedavisi de kendi içinde diğer tedavilerden farklı bir tedavidir. Lamine diş tedavisi de genellikle estetik kaygılarla yapılır. Genellikle önceden diş beyazlatma işlemi yapılmış ancak istenilen sonuç alınamamış durumlarda veya diş aralarının fazla boşluk olması durumunda şekil bozukluğu veya çarpık dişlerin varlığında tercih edilen tedavi yöntemlerinden biridir. Lamine diş kaplama tedavisi veya diğer saydığımız bütün tedavilerde uzun süre kullanmanın temel koşulu ağız içi bakım ve hijyene dikkat etmektir. Bunun için mutlaka günde en az 2 kez dişlerin fırçalanması, diş ipi kullanılarak diş aralarına masaj yapılması ve ara yüz fırçasıyla diş fırçasının ulaşamadığı yerlerin temizlenmesi düzenli yapıldığında uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanılabilen bir tedavidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.