All On Four İmplant Tekniği İle Nasıl Tedavi Yapılır? All On Four İmplantın Ne Tür Avantajları Vardır?

All On Four İmplant Tekniği İle Nasıl Tedavi Yapılır? All On Four İmplantın Ne Tür Avantajları Vardır?

All on four tekniği son yıllarda geliştirilen tedavilerden biridir. Çenedeki aşırı kemik kaybı sebebiyle protez kullanımına elverişli olmayan çenelerde 4 veya 6 implant vidası çakılarak protezin sabitlenmesini sağlayan bir tedavidir.  Bu tedavi tamamen dişleri olmayan kişiler için geliştirilmiş ve sonuçları son derece başarılı olmuş bir tekniktir.  

All On Four İmplant Tekniği İle Nasıl Tedavi Yapılır?

All on four yani diğer adıyla 4’lü implant tedavisi,  muayene de hastanın çene kemiği yoğunluğu radyolojik tetkiklerle bakıldıktan sonra şayet diş varsa dişler çekilir.  implant vidaları vakit kaybetmeden yerleştirilir.  Tedaviden önce ise ölçü alınan protezlerde aynı gün hastaya takılır ve kullanılmaya başlar.

 All On Four İmplant Tekniği Kimlere Yapılır?

Bu teknik bütün dişlerini kaybetmiş hastalara ve bütün dişleri hasarlı olan hastalara ve zorunlu olarak dişleri çekilen hastalara uygulanan bir tedavidir.  Bu tedavinin amacı zor durumda olan ve dişlerinden dolayı yaşam kalitesi bozulan hastalar açısından kurtarıcı bir tedavidir.  Aynı gün başlar ve bitirilir.  Hasta zor durumda bırakılmaz.  All On Four İmplant Tekniği Sonrasında Hastanın Yapması GerekenlerAll on four implant tekniği özel bir tedavidir. Bu tedavi uygulanan hastaların çene cerrahının verdiği bütün talimatlara mutlaka uyması gerekir.  Hasta bu süreçte ilaç kullanır. Hasta ilaçları düzenli olarak alır ve sert besinleri tüketmemesi gerekir.   Aynı zamanda ağız içi bakım ve hijyeni bu noktada çok önemlidir.   Kemikle titanyum videolarının kaynaşma süreci geçene kadar böyle devam etmesi gerekir.  Hasta kalıcı protezleri takıldıktan sonra ancak normal beslenmeye başlayabilir.  Geçici protezleri,  kalıcı protezler takılana kadar dikkatli kullanması gerekir.

 All On Four İmplantın Ne Tür Avantajları Vardır?

Öncelikle All on four tekniği ile son derece başarılı sonuçlar alınır.  Bunun yanı sıra All on four implant tekniğinde kemik kaybı önlenmeye çalışılır ve bu tedavi kemik kaybını önler.  Diğer implant tedavilerine göre ise bu tedavi iyileşme sürecini oldukça kısaltır ve bu iyileşme süreci ağrısız ve acısız geçer.  Aynı gün içinde implant ve protezler takılarak hasta uzun bir süre protezlerin takılmasını beklemez.  Bu arada konuşma ve çiğneme fonksiyonları gelişir ve kalıcı implantlar takıldığında sorun yaşamaz.  Aynı zamanda hareketli protez kullanacak olan hastalar için de oldukça rahatlık sağlar.  All ön four implant tekniğinde aynı zamanda estetik kaygılar da giderilir ve dolayısıyla hastanın psikolojik olarak öz güveni artar.  Bir diğer avantajı ise diğer tedavilere göre bu tedavide daha az implant kullanılır.  Dolayısıyla tedavinin maliyeti diğerlerine göre daha uygundur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.